Existuje spousta grafických editorů, ale jen některé z nich dokáží při práci pomáhat a zrychlit všechny pracovní postupy na maximum. Nástroje společnosti Adobe patří na trhu mezi špičku. Prozkoumejte novinky verze Adobe CS5.

Adobe Illustrator CS5

Do třetího rozměru

Podobně jako v případě Adobe Photoshop CS5 jde i Illustrator CS5 do třetího rozměru. Po základním nastavení perspektivy již můžete kreslit přímo do prostoru a nemusíte se starat o velikosti přidávaných objektů nebo jejich prostorovou deformaci.

Překrásné tahy štetcem

Nově můžete u jednotlivých tahů štětce měnit tloušťku čáry, přidávat šipky nebo zarovnat čárkované čáry podle vytvořených rohů. Štětce je možné také přizpůsobovat podle aktuální nakreslené cesty.

Bezproblémové úpravy Flashových exportů

Obrázky nakreslené v Illustratoru je možné exportovat do Flash Catalyst, ale v případě potřeby je znovu upravovat v Illustratoru a to bez ztráty doplňkových dat, které přibývají při další práci a používání ilustrace ve výsledném Flashovém souboru.

Vektorové štětce

Štětce, které jste neměli k dispozici ani v některé z předchozích verzí Adobe Photoshopu. Nyní jimi můžete kreslit přímo ve vektorovém prostředí. Kombinovat a měnit charakteristiku používaného štětce a to včetně jeho průhlednosti.

Bez problémů na webu či v mobilu

Vektorové objekty je nyní možné vytvářet pixelperfect. S důrazem na detail si můžete připravit novou webovou stránku nebo aplikaci pro mobily. Výsledný obrázek bude možné rovnou dále používat na další vývoj a programování.

Drobná vylepšení

Illustrator CS5 přidává i několik zajímavých možností, jak přistupovat ke kreslení nových objektů. Pokud si zapnete draw-behind mód, můžete kreslit objekty ze spodní strany kresby. Přidávat další a další vrstvy dospod. Naopak možnost draw-inside umožňuje omezit pracovní plochu na vybraný objekt. Veškeré přidávané objekty nebo kreslené čáry se pak ořezávají pouze do vybraného objektu.