Existuje spousta grafických editorů, ale jen některé z nich dokáží při práci pomáhat a zrychlit všechny pracovní postupy na maximum. Nástroje společnosti Adobe patří na trhu mezi špičku. Prozkoumejte novinky verze Adobe CS5.

Adobe Photoshop CS5 Extended

Blesková rychlost v 64 bitech

Podpora 64bitové architektury přináší zcela nový zážitek při manipulaci s velkými obrázky. Práce ve vysokém rozlišení může být 10× rychlejší než ve starších verzích Adobe Photoshop.

Přesuňte se do prostoru (snadno z 2D do 3D)

Přidání dalšího rozměru dvojrozměrným obrázkům není v CS5 žádný problém. Stačí požadovanou oblast označit a vybrat provedení do třetího rozměru.

Statický obraz v pohybu (Puppet Warp)

Vyberte na modelce několik bodů, kde má klouby a najednou můžete s celým obrázkem manipulovat jako by modelka stála právě před vámi. Ruka je špatným směrem, než jak by to vyhovovalo finální podobě fotografie? Několik kliknutí a dostanete ji na to správné místo.

Nový Mixer Brush kreslí z obrázku

Štětec Mixer Brush dokáže kreslit podle barev přímo z fotografie. Vyberte si vodové barvy nebo olejomalbu a pak už jen svobodně malovat.

Komplexní výběry

Nová verze Photoshop CS5 usnadňuje vytváření složitých výběrů. Jednoduchým způsobem nyní vytvoříte výběr vlasů, označíte osoby na fotografii a zbavíte se rychle barvy na pozadí.

Výplň okolním obsahem (Content-Aware Fill)

Jakmile budete mít vybranou postavu na fotografii, není nic jednoduššího než ji smazat. Nemusíte se bát složitého doplňování pozadí, Adobe Photoshop CS5 na smazané místo dokáže dokreslit obsah podle okolí mazaného místa.